- Tematyka konferencji
-
Nowe metody badań dokumentów; Innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie druków zabezpieczonych; Współczesne tendencje rozwoju badań pisma ręcznego i dokumentów; Psychologia i patologia pisma; Badania podpisów i paraf; Badania biometrycznych podpisów elektronicznych; Badania testamentów; Techniczne (fizyko-chemiczne) badania dokumentów; Zabezpieczenia dokumentów i ich weryfikacja; Opinia biegłego w postępowaniu dowodowym; Poziom kwalifikacji biegłych; Międzynarodowa współpraca w dziedzinie badań dokumentów.
- Sposób prowadzenia obrad
-
Organizatorzy planują, że konferencja będzie prowadzona w trybie hybrydowym (on-site i on-line). Obrady Sympozjum będą prowadzone ze studio/sali konferencyjnej. Przekaz on-line będzie miał formę konferencji. Dążeniem Organizatora jest zapewnienie możliwie największej ilości wystąpień prelegentów w studio/sali konferencyjnej, a jeśli nie będzie to możliwe, połączenie się z nimi zdalnie.
Konferencja będzie transmitowana LIVE w wysokiej jakości, poprzez dedykowany serwer. Uczestnikom sympozjum, którzy nie będą przebywać na miejscu podczas obrad, udostępnione zostaną jednoosobowe - imienne strumienie z wersjami językowymi: wersja polska, wersja angielska. Podczas konferencji możliwe będzie aktywne branie udziału uczestników w dyskusji. Uczestnik konferencji otrzyma jednoosobowy - imienny kod dostępu do platformy sympozjalnej.
- Wieloletnia tradycja
-
Jest to jedna z niewielu imprez naukowych o tej tematyce w Europie, która cyklicznie co 2 lata odbywa się we Wrocławiu począwszy od lat 80-tych ubiegłego wieku.
- Szerokie spektum tematyczne
-
Do udziału w sympozjum zapraszamy również przedstawicieli nauki z pokrewnych kryminalistyce dyscyplin – zwłaszcza procedury karnej, procedury cywilnej, kryminologii, psychologii, psychiatrii oraz chemii i fizyki a także przedstawicieli różnych zawodów prawniczych jak sędziów, prokuratorów, adwokatów, notariuszy.
- Wystawa specjalistycznego sprzętu
-
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do badań dokumentów.
- Spodziewani Goście
-
Podczas konferencji spodziewane jest grono polskich naukowców reprezentujących ośrodki akademickie, a także eksperci z pozauniwersyteckich instytutów naukowo-badawczych m.in. z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Instytutu Badawczego Komendy Głównej Policji w Warszawie, Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, ekspertów z policyjnych laboratoriów kryminalistycznych Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji, Narodowego Banku Polskiego, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej i in.
Spodziewamy się także znawców problematyki badań dokumentów z takich krajów jak: Anglii, Austrii, Czech, Grecji, Włoch, Holandii, Kazachstanu, Szwajcarii, Słowacji, Hiszpanii, Rosji, Węgier, Niemiec, Indii, Łotwy, Rumunii, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Izraela, USA, Meksyku, Argentyny, Brazylii, Serbii oraz polscy i zagraniczni biegli indywidualni.