- Tematyka konferencji
-
Nowe metody badań dokumentów; Innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie druków zabezpieczonych; Współczesne tendencje rozwoju badań pisma ręcznego i dokumentów; Psychologia i patologia pisma; Badania podpisów i paraf; Badania biometrycznych podpisów elektronicznych; Specyfika badań testamentów; Techniczne (fizyko-chemiczne) badania dokumentów; Zabezpieczenia dokumentów i ich weryfikacja; Opinia biegłego w postępowaniu dowodowym; Poziom kwalifikacji biegłych; Międzynarodowa współpraca w dziedzinie badań dokumentów.
- Sposób prowadzenia obrad
-
Tradycja Wrocławskich Sympozjów Badań Pisma, zakłócona tylko przez czas pandemiczny, to wystąpienia znamienitych prelegentów, dynamiczne dyskusje uczestników w trakcie obrad, a także owocne rozmowy kuluarowe i wymiana doświadczeń podczas zorganizowanego dla uczestników poczęstunku.
Pragniemy podtrzymać tę tradycję i zaprosić Państwa w dniach 6-7 czerwca 2024 roku do przyjazdu do Wrocławia i wzięcia udziału w naszej dwudniowej konferencji na Uniwersytecie Wrocławskim.
Założeniem organizacyjnym są obrady w formule stacjonarnej dla uczestników i dla prelegentów.
Jednakże, aby nie pozbawić Państwa bardzo wartościowych wystąpień wykładowców z odległych lokalizacji, którzy z uwagi na czas i koszty niezbędne do osobistego udziału w konferencji, nie mogliby do nas dotrzeć, połączymy się z tymi osobami zdalnie.
Obrady Sympozjum odbędą się w sali 2D im. prof.Józefa Świdy, w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii (ul.Uniwersytecka 7-10) na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu.
Sala konferencyjna dysponuje około 200 miejscami w wygodnym dla uczestników układzie amfiteatralnym. Zachęcamy już teraz do zapisów na Sympozjum, które są ograniczone powyższą liczbą miejsc.
- Wieloletnia tradycja
-
Jest to jedna z niewielu imprez naukowych o tej tematyce na świecie, która cyklicznie co 2 lata odbywa się we Wrocławiu począwszy od lat 80-tych ubiegłego wieku.
- Szerokie spektum tematyczne
-
Do udziału w sympozjum zapraszamy również przedstawicieli nauk z pokrewnych kryminalistyce dyscyplin – zwłaszcza procedury karnej, procedury cywilnej, kryminologii, psychologii, psychiatrii, chemii, fizyki i informatyki a także przedstawicieli różnych zawodów prawniczych jak sędziów, prokuratorów, adwokatów, notariuszy.
- Wystawa specjalistycznego sprzętu
-
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do badań dokumentów.
- Spodziewani Goście
-
Podczas konferencji spodziewane jest grono polskich naukowców reprezentujących ośrodki akademickie, a także eksperci z pozauniwersyteckich instytutów i placówek naukowo-badawczych m.in. Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji w Warszawie, Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, ekspertów z policyjnych laboratoriów kryminalistycznych Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji, Narodowego Banku Polskiego, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej i in.
Spodziewamy się także znawców problematyki badań dokumentów z takich krajów jak: Anglii, Austrii, Czech, Chorwacji, Grecji, Włoch, Holandii, Kazachstanu, Szwajcarii, Słowacji, Hiszpanii, Węgier, Niemiec, Indii, Łotwy, Rumunii, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Izraela, USA, Meksyku, Argentyny, Brazylii, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii Północnej, Malezji oraz polscy i zagraniczni biegli indywidualni.